• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Site Haritası
HİZMETLER
IP ADRESİNİZ
ip adresi

Yıllardır yılan hikayesiydi
Tosya Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (TSTKB) üyesi Ankara TOSYA-DER'in daveti üzerine İlçemizden bir gurup muhtar ve Gençlik ve Spor Bakanlığı danışmananı Hüseyin Eken,Bilim Sanayi Bakanı danışmanı Yılmaz Şahin, Gıda THB E ÖKM personel md. yrd. Rıfat KAYAOĞLU, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK, İŞKUR Basın Müşaviri Orhan ÖZTÜRK akşam yemeğinde bir araya gelerek Tosya'ya ve köylerine ait sorunları ve çözümleri üzerine  görüş alışverişinde bulundular.

Görüşmeye telefonla katılan; DSİ Genel Müdürü Sn. Murat ACU Tosya için müjdesi gibi bir haber verdi. Kurşunlu,Ilgaz,Tosya ve Kargı ilçelerimizde toplam 15600 ha sulayacak olan 153 milyon metreküp su depolama aksı bulunan DEVREZ-KIZLARYOLU BARAJI'nın ihalesinin 31 Mayıs 2017 tarihinde yapılacağı bilgisini verdi.

Baraj Tosya'da 7600 ha alanı sulayacak olup kuraklıkta 13.000 ton, mevsim normallerinde 18.000 ton olan çeltik üretiminizde rekolteyi 55.000 tona çıkaracaktır. Tosyalı çiftçilerimiz başta olmak üzere memleketimize hayırlı olsun.

TSTKB'nin kuluş hedeflerinden olan Tosya MYO'dan sonra DEVREZ-KIZLARYOLU BARAJI'nın gerçekleşiyor olmasından dolayı TSTKB kurucularına, yöneticilerine ve bu buluşmayı gerçekleştiren TOSYA-DER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güvenç ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürler...

 
 
  
1291 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TOSYALI-DER
Takvim
NAMAZ VAKTİ
Hava Durumu